Baby Doll

Hollie Overton knyga „Baby Doll“ (Įsivaizduoju, kad lietuviai išverstų kaip „Lėlytė“) pasakoja apie merginą, kuri, būdama vos šešiolikmetė, yra pagrobiama ir įkalinama vieno vyriškio. Laikoma užrakinta rūsyje, kankinama ir prievartaujama.

Po aštuonerių metų, vieną vakarą, pagrobėjas pamiršta užrakinti duris slėptuvės. Mergina ir jos nelaisvėje gimusi dukrytė sprunka.

Artimieji visus tuos metus net nenutuokia, kad mylima jų dukra/draugė/sesuo buvo laikoma vos už kelių kilometrų nuo namų. Įkalinta visiems gerai pažįstamo ir visuomenėje gerbiamo asmens.

Vau vau vau. Jau pati pradžia prasideda įtempta atmosfera. Man labai patiko. Maždaug iki vidurio pasakojimo aš vis galvojau, „čia dar ne pabaiga, dar kažkas bus…“. Nuolat pagavau save mąstant, kad nusikaltėlis taip ir liks nenubaustas, kad sulauksiu kokio nors akibrokšto.

Nepaisant pagrindinės įvykių linijos, visai neblogai intriguoja ir seserų (pagrobtos merginos bei jos dvynės) santykiai. Vienai seseriai dingus, jos vaikinas įsimyli jos dvynę, po daugybės metų jie laukiasi vaikelio, o štai čia ŠAST ir pasirodo jo pirmoji meilė, kurią, kol buvo pagrobta, tik ir palaikė mintys kaip ji grįš pas savo mylimus artimuosius. Juk jai laikas buvo sustojęs, tarytum užšaldytas. Žodžiu – įtampa jaučiama įvairiuose knygos aspektuose. Nežinai ko ir tikėtis.

Tik pasakojimo antrojoje pusėje po truputį nusiraminau ir galėjau sudelioti savo mintis į vietą, nuspėti kaip viskas pasibaigs. Paskutiniai knygos puslapiai mane nuvylė. Baigėsi kaip koks meksikietiškas serialas. Dramatiškai, keistai, su laiminga pabaiga FIN.

Šiaip ar taip, didžiąją dalį laiko aš praleidau tikrai šauniai, todėl dėkoju savo anytai, kuri man padarė staigmeną ir atsiuntė šią knygą kaip dovanėlę (iš Anglijos).

Įvertinu 3,5/5 ir rekomenduoju paskaityti visiems, kuriuos sudomino mano aprašymas.