Iš antro žvilgsnio

Jeigu šią Jodi Picoult knygą reikėtų įvertinti vienu žodžiu, sakyčiau – patiko.

  • Patiko, kad kurį laiką, kartu su knygos veikėjais, buvo galima pažaisti praeities įvykių detektyvą;
  • Patiko šiurpios vietos, kurios nori nenori vistiek mane privertė įsijungti koridoriuje šviesą, kai per skaitymo pertraukėlę reikėjo nubėgti stiklinės vandens;
  • Patiko spėlioti kaip visi veikėjai tarpusavyje susiję, ką autorė jiems sugalvojusi;
  • Patiko, kad knygoje buvo keli laiko šuoliai, kurie sujungė kai kuriuos dėlionės kraštus, taip pat leido geriau įsijausti į bendrą istoriją, sukūrė puikią pasakojamo meto atmosferą;
  • Patiko, kad knyga palietė tikrus istorinius įvykius, priversdama daugiau pasidomėti apie  EUGENIKĄ. Taigi, knyga nebuvo tuščia pramoga. Nemažai sužinojau. Pavyzdžiui, kad eugenikos idėjos buvo panaudotos žydų genocidui. 

Sakyčiau, jog knyga išties gerai parašyta. Manau, kad ypač gerą įspūdį turėtų palikti tiems, kas mėgsta skaityti apie visokiausius paranormalius reiškinius. 🙂 O tokių reiškinių skeptikai, ko gero, nusiviltų. Aš savęs nepriskirčiau nė vienai kategorijai, bet antgamtinės detalės man šioje istorijoje tiko. Kelis kartus kūną perbėgo šiurpuliukai, kaip žiūrint siaubo filmą.

Pabaiga pasirodė jau perspausta. Manau, kad autorė knygą galėjo užbaigti kur kas greičiau ir paprasčiau. Dabar susidariau įspūdį, kad sviestas šiek tiek sviestuotas. 🙂 Vietomis veikėjai PER DAUG susiję, PER DAUG didelis atsitiktinumas, personažai PERNELYG naiviai ir patikliai į viską pasižiūri. Tačiau tai tik nedidelė dalis, kuri įspūdžio apie pasakojimą nesugadino. 

Kaip jums viršelis? Man tai nei šis, nei tas. Nežinau ką konkrečiai norėjo pavaizduoti tie, kas jį kūrė, bet tai blogiausias mano matytas (šios konkrečios knygos) dizainas. Daugiau galite pamatyti čia. Dėl Jodi Picoult kūrinių kažkas galėtų ir labiau pasistengti. Nors skonis draugų neturi, tai tik mano nuomonė.

Aš įvertinau ♥♥♥/5. Nors… jaučiu, kad įspūdžiui susigulėjus vertinimą galiu ir pakelti. Ši knyga tikrai mano galvoje paliko gilų pėdsaką.