Saldi kančia

Rebecca James knyga „Saldi kančia“, šiuo metu, knyguklubas.lt elektroninėje parduotuvėje nekainuoja nė 4 eurų. Ir žinot, manau, kad maždaug tokia ir turėtų būti šio romano kaina, palyginus su kitomis knygomis. Tai labai taikliai nusako mano nuomonę apie tai, kiek šis kūrinys vertas, kad atsidurtų asmeninėje bibliotekoje. Tiek aš sutinku mokėti už tokią knygelę. Gaila, tačiau prieš perkant dažniausiai neturiu žalio supratimo, ar toks pirkinys vertas savo kainos, ar ne.

Jokiu būdu nenoriu pasakyti, jog knyga prasta. Kaip aš geriausiai ir trumpiausiai galėčiau ją apibūdinti, tai dviem žodžiais – VISAI NIEKO. 🙂 Perskaičiau per kelis prisėdimus, neprailgo. Nepasakyčiau, kad šis romaniūkštis man turėjo kokią nors išliekamąją vertę, tiesiog smagiai praleistas laikas. Labiausiai tiktų pasiimti į atostogas, arba kokią nors ilgesnę kelionę automobiliu, traukiniu ir taip toliau…

Pigiai išsinuomojęs kambarį didžiuliame prabangiame name, Timas Elisonas buvo tikras, kad jam labai pasisekė. Vaikinui nekėlė įtarimų nei neįtikėtinai maža kaina, nei keletas neįprastų sąlygų nuomos sutartyje. Tačiau greit ima aiškėti, kad namo šeimininkė, dvidešimtmetė Ana, viena gyvenanti tėvų namuose, turi paslapčių, o pačiuose namuose vyksta nerimą keliantys dalykai.
Viską dar labiau komplikuoja apie save priminti nusprendusi buvusi Timo mergina Lilė…
Trys jauni žmonės, jų paslaptys, slapti ketinimai, šiurpūs planai ir keistomis aplinkybėmis gimusios meilės istorija.

Esminis dalykas, kodėl knyga man nesukėlė praktiškai jokių emocijų, tas – jau pačioje pradžioje aš perpratau visų nerimą keliančių dalykų, didžiajame name, kaltininką. Autorė duoda net kelias geras užuominas, todėl jei bent kažkiek mąstote, tikrai suprasit kas ir kaip. Na, gal iki galo neišsiaiškinsit to žmogaus motyvų, tačiau neabejosit, kad tai tikrai TAS asmuo. O tada tik lauksit kaip viskas savaime „išsiritulios“.

Maloniai praleidau kelis vakarus. Vertinu 2,5/5.