Trobelė

Prasidėjo knyga sausokai, atrodo, truputį ištęstai, kaip ilgas laikraščio straipsnis. Neužkabino pačiais pirmaisiais savo puslapiais. O tikėjausi nemažai, nes aprašymas man tikrai pasirodė įdomus:

‘Per šeimos atostogas pagrobiama Makenzio Aleno Filipso duktė Misė. Apleistoje trobelėje, esančioje laukinių miškų glūdumoje, aptikti įkalčiai rodo, kad mergaitę galėjo žiauriai nužudyti. Praėjus ketveriems metams, Makenzis gauna keistą laišką neva nuo Dievo, kuris kviečia jį savaitgaliui atvažiuoti į tą trobelę. Nepaisydamas proto balso, vieną žiemos popietę Makenzis leidžiasi į paslaptingą kelionę ir tai, ką ten randa, visiems laikams pakeičia jo gyvenimą.’

Skaitant toliau, bent jau veiksmo prasme, situacija nepagerėjo, tačiau supratau, kad jo čia ir nereikėtų tikėtis. Pavadinčiau tai tiesiog dvasiniais apmąstymais.

Skyrius po skyriaus aš šį kūrinį tikrai pamilau. Tai nebuvo ta knyga, kurios niekaip negalėčiau užversti, nes be proto įdomu kas įvyks toliau. Tai buvo tokia knyga, kurios man norėdavosi po kelis skyrius per dieną, o tada reikėdavo šiek tiek palaukti, kol mintys susigulės.

Visiems racionaliems religijų skeptikams, kuriems reikia ne pajausti, o žinoti, ‘Trobelė’ tikriausiai nepatiktų. Tačiau labai praverstų paskaityti tiems, kurie su laiku savo tikėjimą Dievu praranda, ieško gyvenimo ir egzsitencijos atsakymų, yra susipainioje savo pačių religijoje… Tikrai dėmesio verta knygelė.

Galvoju, gal knygutės ištraukas būtų smagu skaityti per tikybos pamokas? Pagal tai, kaip aš matau šį kūrinį, suprantu, jog pagrindinė idėja – bandymas atskleisti, paaiškinti kas yra Dievo meilė. Gal visai ne pro šalį būtų skaityti knygą skyriais, grupelėmis, užduoti sau klausimus, interpretuoti, ieškoti atsakymų. Pasiremti biblija. Nors… Galvoju, kad tai būtų visai nemenka užduotis tikybos mokytojams, todėl tie, kurie dirba ne iš pašaukimo, vargu ar to rimtai imtųsi. O ir šiaip, tai tik mažytė manyje kirbanti mintis. 🙂

Tikybos mokytoja mano mokykloje tiesiog įjungdavo ir prisakydavo žiūrėti filmus, kuriuos vėliau turėdavome aptarti, bet tai niekada neįvykdavo. Puikiai pamenu, kad vienas iš fimų buvo ‘Šokis hip-hopo ritmu’. Geras, ane? 🙂 Abejoju ar ta mokytoja kada nors gyvenime sugalvotų skaityti dvasinių atradimų knygutes ir imtų jas analizuoti.