City of Glass

‘People aren’t born good or bad. Maybe they’re born with tendencies either way, but it’s the way you live your life that matters.’

Perskaičiusi trečiąją Cassandra Clare Mirtinųjų įrankių dalį, supratau kodėl lietuviai nusprendė šią istoriją pabaigti čia, o likusių dalių nebeversti. Na, kažkiek suprantu. Lyg ir atomazga, lyg ir pabaiga… Tik keli kabliukai, kurie sako, jog gali būti tęsinys. Net ir anglų kalba tęsinius surasti darosi gana sunku, o aš vis svarstau apie ketvirtąją dalį.

Kad suprastumėt mane teisingai, sakau, jog tik svarstau todėl, kad niekur nerandu penktosios knygos. Ir esu beveik įsitikinusi, kad ketvirtojoje dalyje viskas pasidarys gana komplikuota. Maniškiame leidime (kurį matote nuotraukoje) kaip dovanėlė buvo pridėtas pirmasis, sekančios (nervina, kad šito žodžio negalima vartot, atsiprašau tų, kuriem užkliuvo) knygos, skyrius. Ten jau aiški užuomina į tai, kad pagrindinis veikėjas, Klarės mylimasis Džeikas, prisivirs košės. Autorė tikriausiai bandė savo veikėjus apšviesti kitomis spalvomis, sudaryti intrigą, išlaikyti skaitytoją… O aš nelabai noriu skaityti kaip vienas mano mylimiausių serijos veikėjų tampa blogiuku, jei žinau, kad neturėsiu galimybės jo išteisinti dar vienoje knygoje, nes paprasčiausiai jos negalėsiu įsigyti. Tai tokia dilema. 🙂

Kalbant apie City of Glass, galvoju, kad trečioji dalis geresnė už antrąją, tik nežinau ar man labiau patiko, nei pati pirmoji. Bet kuriuo atveju – prie šios knygos praleidau nemažai smagaus laiko. Daugiau veiksmo, atsiskleidžia ne viena dėlionės detalė. Šiek tiek romantikos. Bandymas apsaugoti brangius žmones, viena kita personažų mirtis (kad nebūtų per saldu).

Man ypač patiko, jog knygoje atsiskleidžia kai kurių veikėjų giminės šaknys. Smagu, kad buvo galima dar daugiau detalių susieti su kita autorės knygų seriją apie šešėlių medžiotojus (Shadowhunters). Iš esmės, jei patiko viena Cassandra Clare knyga, bus labai lengva įsitraukti į jos sukurtą magišką pasaulį ir kitose serijose, žiūrėti kaip istorijos persidengia skirtingose vietose ir laikmečiuose. Atrodo, užsikabini ir nebegali sustot. 🙂 Ir tai yra visai maloni priklausomybė!

Tiems, kas susidomėjo, siūlau iškart kibti prie angliškų leidimų ir neieškoti lietuviškų. Viskas bus daug aiškiau ir paprasčiau. Atsirinkite paieškoje knygų seriją nuo kurios ketinate pradėti, keliaukite į bookdepository, amazon, ebay… ir griebkite. Jei mėgstate fantastinę jaunimo literatūrą – puikus variantas.