Clockwork Angel

Tiesą sakant, buvau girdėjusi daug gerų atsiliepimų apie šią knygų seriją, tačiau niekada neįsigilinau į knygos aprašymą, per daug juo ir nesidomėjau. Kai gavau knygą dovanų, supratau, kad tas aprašymas man PER DAUG jau pažįstamas. Išsigandau, ar tik nebūsiu jos skaičiusi lietuvių kalba? Tada pasidomėjau ir supratau, kad ne. Tiesiog autorė (Cassandra Clare) yra sukūrusi ne vieną knygų seriją apie tą patį magišką pasaulį, su antgamtiškų galių turinčiais veikėjais. O pagrinde, tai apie demonų medžiotojus.

Mano anksčiau aprašyta knyga – Kaulų miestas, yra būtent tas pats pasaulis, tik veiksmas vyksta Amerikoje, o ne Anglijoje… Ir laikmetis kitas.

Clockwork Angel istorija yra daug ARČIAU Klavos atsiradimo, veiksmas prasideda 1878 metais.

Mergina, kurios vardas Tesa, iš Amerikos atkeliauja gyventi į Angliją, pas savo brolį. Vietoj brolio ją pasitinka kiti nepažįstami asmenys, kurie priklauso paslaptingam klubui, jie Tesą įkalina ir ima kankinti, bando prikelti stebuklingas merginos galias (keisti pavidalą) ir ruošia ją ištekinti už nežinomo vyro, kuris vadovauja pastarajai bendruomenei.

Vieną vakarą Tesos išlaisvinti atkeliauja jaunas gražus vaikinas Vilas, kuris, kaip vėliau pasirodo, yra demonų medžiotojas. Saugioje vietoje, Tesa, Vilas ir kiti demonų medžiotojai mėgina išsiaiškinti, kur dingo merginos brolis, kas tai per klubas, kuriam galbūt jis priklausė, už ko ir kokiu tikslu Tesą norėjo ištekinti. Kyla grėsmė VISIEMS. Prasideda stebuklingi nuotykiai, žiebiasi ir romantiška istorija. 🙂

Daug kas pirmiausia rekomenduoja perskaityti Mirtinųjų Įrankių (Kaulų miestas, Pelenu miestas, Stiklo miestas) seriją, o aš kaip tik patarčiau pradėti nuo Infernal Devices knygos Clockwork Angel. Man chronologiška laiko tvarka sekti istoriją daug smagiau. Ir nebijokit skaityti angliškai! Prasimušit ir pamatysit kaip bus gerai.

Knyga man tikrai LABAI LABAI patiko, įtraukė. Nežinojau kuriais veikėjais pasitikėti, spėliojau pabaigą. Žavėjo ir romantikos kupinos knygos vietos. Nors visas pagrindinis veiksmas prasideda tik knygos viduryje, iki tol tarsi bandoma plačiau paaiškinti kas tie demonų medžiotojai ir kiti antgamtiškų savybių turintys veikėjai. Tai yra gerai, jei nebūtų ilgos įžangos, nesuprastumėt kas dedasi. Nors, jeigu jau skaitėte Mirtinuosius Įrankius, tai tokią informaciją žinosite iš anksčiau. Yra šiek tiek pasikartojančių elementų.

Kas mane sunervino, tai pati pabaiga… Paliko daugiau klaustukų ir intrigų, negu jų išsprendė. Nori nenori turi pirkti kitą dalį, kitaip ir liksi nieko nesužinojęs žmogus.

Žodžiu, kam patinka tokio tipo knygos, REKOMENDUOJU. Cassandra Clare gerbėjai tikrai nensuivils.