Didysis Magistras (Juodasis Magas)

Tik po paskutinės Trudi Canavan ‘Juodasis Magas’ trilogijos dalies, supratau, kad ši knygų serija neabejotinai viena iš kelių mano mylimiausių.

‘Didysis Magistras’ man paliko tokį įspūdį, kad neatsigaunu iki šiol, nors perskaičiau jau prieš kokias tris savaites. 😃

Pati Didžiojo Magistro paslaptis, kuri užgimė dar pirmojoje serijos dalyje, o atsiskleidė paskutinėje knygoje, manęs nešokiravo ir per daug nenustebino. Nustebino autorės sukurtas pasaulis, jo politika ir problemos, veikėjai, veikėjų santykiai. Maloni staigmena buvo tai, kaip gudriai ir palengva autorė vysto pačią istoriją. Knygos viena kitą šauniai papildo, kiekviena jų yra unikali ir kitokia, bet nė viena prastesnė už kitą.

Niekaip šios trilogijos nepavadinčiau pigiu paauglių skaitalu. Sakyčiau, kad kūriniai man pasirodė tikrai be galo rimti, verčiantys pagalvoti. Stebuklas kaip vienas žmogus gali sukurti intrigą, kurioje netrūktų… Nieko netrūktų. Man užteko ir veiksmo, ir meilės, ir problemų rimtumo.  Sakyčiau, kad istorija buvo nenuspėjama, o Trudi Canavan magijos pasaulis atrodė labai tikras, netobulas.

Man itin patiko, kad oficialus knygos aprašymas visiškai nesugadina intrigos ir nepapasakoja daugiau, nei įprastai norisi:

Praėjus metams po laimėtos magiškos dvikovos Sonėja Magų gildijoje jaučiasi vis užtikrinčiau. Gyvenimą nuodijęs Redžinas pagaliau paliko ją ramybėje, ji nusipelnė ir kitų naujokų bei mokytojų pagarbos. Per tuos metus Sonėja daug ko išmoko, tačiau jos mokslai dar nebaigti. Didžiojo magistro Eikarino globojamai merginai ramybės neduoda kadaise matytas globėjo atliekamo juodosios magijos ritualo vaizdinys. Neramu ir dėl didžiojo magistro įspėjimo, kad nuožmūs Kiralijos priešai atidžiai stebi Magų gildiją ir laukia patogaus meto pulti. Eikarinas tikina, kad pasipriešinti Sačakos burtininkų galiai galima tik pasitelkus juodąją magiją, tačiau Imardine ji uždrausta.

Siekdamas išsklaidyti jos abejones Eikarinas pamažu įtraukia Sonėją į savo kovą su Sačakos burtininkais. Netrukus ji sužino, kad Magų gildijos didysis magistras praeityje buvo patekęs į priešų rankas ir iš jų perėmė juodosios magijos paslaptis. Priblokšta Sonėja pradeda abejoti Magų gildijos skelbiamomis tiesomis. O tuo metu prie Kiralijos sienų jau telkiasi tamsūs audros debesys.

Kas man NEPATIKO, tai istorijos pabaiga. 😃 Mane supras tik tie, kurie jau skaitė šią knygą. Aš net galvojau gal man mintyse susikurti kokią nors kitą pabaigą, kuria galėčiau tikėti, jog būtų lengviau padėti tašką ir atsiversti kokią nors naują knygą, nes nu… blemba.

O šiaip jau, tai buvo pirmoji knyga, kurią, po ILGO laiko, įvertinau 5/5. Visą seriją atsidėjau į mėgstamiausių knygų skyrelį savo namuose. Galiu tik rekomenduoti.

Rašytoja yra išleidusi The Traitor Spy seriją – Juodojo Mago tęsinį. Kur veiksmas vyksta jau po 20 metų. Lietuviškai šių knygų išleistų nėra. Nors mielai knygas skaitau anglų kalba, nesiryžtu imti į rankas tęsinių, nes bijau nusivilti. Įprastai tokiuose tęsiniuose bandoma plačiai nupasakoti priešistorę (tiems, kurie neskaitė pagrindinės serijos knygų), tokie dalykai tampa nuobodūs. Ir nežinau ar noriu skaityti knygas, kuriose jau nebus mano pamiltų veikėjų. ❤ Ką patartumėte?

Ką tik pradėjau skaityti kitą tos pačios australų rašytojos T. Canavan knygų seriją (PENKETO AMŽIUS). Mano lūkesčiai gana dideli.