Fire & Flood

Victoria Scott, su savo pirmosios knygos Fire and Flood pradžia, mane pritrenkė. Skaičiau ir negalėjau patikėti kaip viskas nerealiai klostosi. Nė vienas iš mūsų nebūtume į tokią situaciją sureagavę panašiai, kaip pagrindinė istorijos veikėja Tella.

Kad būtų aiškiau, papasakosiu. Tella su savo šeima gyvena atokioje nuo miesto sodyboje. Jos brolis sunkiai serga, gydytojai nežino kuo, negali jam padėti. Tėvai sako, jog broliui svarbus grynas oras ir aplinka, dėl to jie ir išsikėlė gyventi į užmiestį.

Vieną dieną Tella ant savo lovos randa supakuotą dovanėlę – nedidelę elektroninę ausinę su įrašu viduje. Įrašytas balsas Tellą kviečia užsiregistruoti neaiškiose, kelis mėnesius trunkančiose, varžybose, kurių laimėtojas gaus pagrindį prizą – vaistą nuo visų ligų. Nuvažiuoti reikia neaišku kur, padaryti neaišku ką, prizas, MANO NUOMONE, super abejotinas. Juk knyga aiškiai leidžia suprasti, jog pagrindinė veikėja gyvena realiame, o ne kokiame nors antgamtiškame pasaulyje. 🙂 Bet paauglė Tella labai nori išgelbėti savo vyresnį brolį…

Todėl tą patį vakarą susikrauna savo daiktus ir pabėga iš namų. Ieškoti paslaptingos vietos. Nieko daugiau nežinodama, tiesiog būdama naivi ir patikli.

Tai va, galvojau, kad knyga bus mėšlų mėšlas (labai retai būnu taip griežtai nusiteikusi). Kažkokia pigi istorija, niekuo nepagrįsta, be jokios idėjos, o tiesiog absurdiška. BET antroje knygos pusėje daug kas paaiškėja, kai kurios detalės sukuria visą knygos esmę, šiek tiek paaiškina istorijos pradžią, pavyzdžiui, kodėl serga Tellos brolis, o gydytojai neranda ligos, o vaistas ‘NUO VISŲ LIGŲ“ išties egzistuoja.

Varžybų neįmanoma nelyginti su Bado Žaidynėmis, tačiau čia bent jau žmonės neturi vieni kitų išžudyti, kad laimėtų. O ekstremalios besikeičiančios oro sąlygos ir parinktos varžytuvių vietos, mano paminėtą knygų seriją, tai primena net labai. Dar gana keista tai, jog Tella būdama fiziškai nepasiruošusi, gali daryti dalykus, kurie šiaip jau būtų mažai tikėtini, jeigu ne neįmanomi.

Prie ko prikibti turiu, bet mane lengva papirkti. Greta besivystanti meilės istorija ir žmonių santykiai, jiems besivaržant, mane įtraukė ir papirko, taip pat netrūko veiksmo. 🙂 Nepaisant visų durnų kabliukų, aš šiuo skaitiniu mėgavausi. Tikrai pirksiu ir antrąją dalį.

Jei galite kartais užsimerkti į nelogiškas detales, jums taip pat rekomenduoju griebti šią knygą į rankas.

Įvertinu 3/5.