Frostfire

Mergina vardu Bryn visą gyvenimą svajoja tapti elitinio Karaliaus būrio sargybine. Dar būdama jauna paaugle, Bryn įsimyli vieną iš šio būrio sargybinių. Jausmai greitai perauga į neapykantą, kai jis pabando nužudyti merginos tėvą, karalystėje užimantį ministro – Karaliaus dešiniosios rankos, pareigas. Deja, nusikaltėlis spėja pabėgti.

Per kelerius metus Bryn apmokoma tapti karalystės sekle, kurios užduotis parvesti namo jau suaugusius vaikus-pakaitinukus. Ką tik gimę trolių kilmės (knygoje šie troliai nupasakojami žmonių išvaizdos, tačiau turintys ypatingų galių) kūdikėliai sukeičiami su žmonių vaikais, kad pasirinkta turtinga šeima juos užaugintų. Kai vaikai artėja prie pilnametystės, dažniausiai jau susigaudo, kad turi ypatingų gebėjimų ir negali visiškai pritapti prie visuomenės, kurioje užaugo. Sekliai juos supažindina su tikrąja jų tapatybe ir parveda gyventi į karalyste, su riebiu kapšu pinigų, kurį per įvairius fondus sukaupia netikri tėvai. Pilnamečiai jau gali savo turtu disponuoti. Taip trolių šeimos nuolat papildo savo iždus, o žmonių šeimos galvoja, kad jų vaikai paprasčiausiai pabėgo iš namų. 

Per vieną iš gautų misijų, merginai kelią pastoja buvęs Karaliaus sargybinis, kuris bandė nužudyti Bryn tėvą. Vyras aiškina, kad turi rimtesnę misiją, nei merginos, ir bando su Bryn pakaitinuku pasikalbėti pirmas bei jį pagrobti. Po kautynių, kurias mergina laimi,  vaikinas pakaitinukas grįžta su ja į karalyste, tačiau atsiranda dar daugiau neatsakytų klausimų ir paslapčių.

Bryn nori savo tėvo skriaudiką pagauti ir atkeršyti, tačiau tam ima trukdyti abejonės dėl jo tikslų, pačios merginos nepritapimas karalystėje dėl jos maišytos kilmės, taip pat – gimę šilti jausmai savo tiesioginiam, keleriais metais už ją vyresniam, viršininkui. Keliais žodžiais – gyvenimas verda. 😅

Knygoje netrūksta veiksmo ir intrigų. Kaip ir dauguma mano mylimų knygų, taip ir ši – tiesiog pasaka suaugusiems. Ne pats didžiausias šedevras, kokį esu perskaičius, tačiau mane užkabino, įtraukė. Perskaičiau per kelis vakarus. Knyga nėra stora, trumpučiai skyriai. Tikras saldainiukas.

Manau, kad tikrai nusipirksiu ir perskaitysiu šios knygos tęsinius.

Jeigu ką, knygą galit nusipirkti čia. Atsiuntimas nemokamas.