Magų gildija (Juodasis Magas)

Gaila, jog šią knygą atsiverčiau visai neseniai. Nežinau ko aš tiek laiko laukiau. Susidraugavome labai greitai.

Jauna mergina išsiaiškina turinti stebuklingų galių, kurių nemoka suvaldyti. Ji atkreipia į save galingų magų dėmesį, tampa jų aktyviai ieškoma. Jaučiasi lyg medžiojama, galvoja, kad magai nori ją sugauti ir nužudyti. Ilgainiui supranta, kad su savo nevaldomomis galiomis gali pakenkti pati sau. Ir kitiems. Beprotiškai bijo, tačiau išeities iš situacijos, regis, nėra…

Iš pradžių knyga pasirodė tiesiog eilinė istorija jaunimui (pagardinta magija) apie distopinį pasaulį. Visi tokioms knygoms būdingi elementai šiame kūrinyje buvo savo vietose, per daug niekuo neišsiskyrė. Socialinė žmonių atskirtis, luomai, magiškų galių turintys miesto sargybiniai. Geriečiai, blogiukai…

BET. Įtraukė, neprailgo, lengvai skaitėsi, turėjo kažką SAVITO. Jei mėgstate tokio žanro knygas, nedvejokite.

Man visai patiko, kad knygoje nebuvo romantikos ir jokių meilės trikampių, kurie apsunkintų situaciją. Nors neabejoju, kad kitose dalyse veikėjų tarpusavio santykiai suklestės visu gražumu, smagu, kad pirmoji dalis buvo tarsi įžanga į visą Magų Gildijos, bei miestelio, kuriame ji įsikūrusi, pasaulį. Likau supažindinta su istorijos aplinka. Viskas tarsi išsamus įvadas. Dar tik pati filmo pradžia, bet jau daug ką žinau, prisišau prie kelių veikėjų ir esu suintriguota. Manau, kad kitos dalys skaitysis dar smagiau ir lengviau.

Beliko tas kitas dvi dalis nusipirkti. Būtinai jas įsigysiu.

Šiemet, kaip ir kasmet, Imardino magai susiburia išprašyti iš miesto nepageidaujamų gyventojų. Apsigaubę apsaugine burtų skraiste, magai stovi gatvėje nė trupučio nebijodami nei valkatų, nei niekdarių, kurie savo ruožtu niekina magus ir jų darbus, kol įpykusi jauna mergina, galima sakyti, visai dar vaikas, sviedžia į nekenčiamus įsibrovėlius akmenį ir šis… lengvai pramuša magišką užtvarą.

Nutinka tai, ko Magų gildija seniai bijo. Mieste radosi Gildijai nepriklausantis asmuo, turintis neįsivaizduojamai stiprių, bet nevaldomų magiškų galių, – mokslų neišėjusi magė. Ją būtina rasti ir pradėti mokyti, kol neatsargiai elgdamasi su galiomis, kurių negeba valdyti, nesunaikino savęs ir viso miesto.