Juodasis raktas

Sulaukusi trečiosios Amy Ewing ‘Vienišasis miestas’ dalies, labai nudžiugau. Norėjosi užbaigti šią seriją ir užtvirtinti savo nuomonę apie ją. Matot, pirmoji dalis ‘Brangakmenis’ man be proto patiko, o antroji – ‘Baltoji rožė’, pasirodė gana nuobodi. Galvojau, paskutinė dalis arba išteisins, arba nuteis visą trilogiją.

Pirmoji knyga, mano nuomone, turėjo didelį potencialą… Mintis, kad turtingieji miestiečiai gyvena didelėje atskirtyje nuo vargšų, nėra pati originaliausia 🙂 🙂 🙂 Tačiau idėja, kad patys negali susilaukti sveikų palikuonių, todėl tam ruošia atrinktas jaunas merginas – surogates, kurias vėliau perka aukcijonuose, išnaudoja, nužudo… Skambėjo kaip kupinas intrigų pasakojimas! Taip ir buvo! Dar tie mistikos elementai, super galios ir t.t.. Skaičiau išsižiojusi. 

Antra dalis buvo nuobodi, man trūko veiksmo, romantikos, intrigų, nenuspėjamo siužeto. Trūko labai daug visko. 🙂 Buvau linkusi galvoti, kad tai tik laikina stotelė, kuri vėliau nuves prie įspūdingos trilogijos pabaigos. Klydau.

Vėlgi, man trūko kokios nors intrigos. Vieno veikėjo mirtis knygoje net atrodė beprasmiška ir nelogiška. Tiesiog siekta skaitytojus sukrėsti, tačiau tai prastokai įgyvendinta. Nesupratau kodėl Tas veikėjas nuo savo mirties paprasčiausiai neišsisuko. Ir tai tik viena vieta, iš kelių kitų, kuri man pasirodė kvaila ir nepagrįsta.

Vis įsitempdavau tose vietose, kur manydavau, kad ‘va dabar tai bus, va dabar tai papuolei į spąstus’, bet nieko nesulaukdavau. Vienintelis netikėtumas buvo tas, kad viskas sklandžiai ramiai ir vystėsi BE netikėtumų, o šiaip jau, knyga gana lengvai nuspėjama. Nebuvo nei kažkokio siužeto vingio, nei ypatingos paslapties atskleidimo, kuri gražiai apjungtų visą pasakojimą. Trumpai tariant, kūrinys tikrai nėra šedevras.

Galvoju, kad nereikėjo tų trijų dalių. Būtų išėjusi puiki, netrumpa vienos dalies istorija, kurią su pasimėgavimu būčiau perskaičiusi ir išliaupsinusi. Iš atskirų dalių tikėjausi daugiau, nei gavau.

Man PATIKO, kad knygoje, ne vienoje vietoje, aiškiai išdėstytos mintys, jog niekas negimsta tiesiog blogas žmogus. Viskas turi savo priežastis ir pasekmes. Pagrindžiamas kai kurių veikėjų žiaurumas. Matome tai, kuo jie už savo negerus darbus sumoka.

Patiko, kad sudaryti trumpi ir lengvai skaitomi skyriai.

Ir nesvarbu viskas, ką parašiau anksčiau, NES, net jei iš anksto žinočiau, kokios bus antra ir trečia dalys, vistiek jas pirkčiau, skaityčiau ir užbaigčiau. Vien dėl geros pirmosios knygos buvo verta išsiaiškinti viską, ką autorė mums paruošė pabaigai. Džiaugiuosi, kad mano lentynose puikuojasi visa serija. Nesigailiu prie jos praleisto laiko.

Mano vertinimas ♥♥♥/5.