Kaulų ir dūmų duktė

Sakyčiau, tai yra tipinė mistinės jaunimo literatūros knyga. Gražuolė paauglė mergina. Keisti jos gyvenimo įvykiai. Stebuklingos galios. Karas tarp dviejų pasaulių. Paslaptingas žavus mylimasis. Kitaip tariant – knygoje yra visko, kad ji man paliktų gerą įspūdį. 😆

Labai patiko, kad knygos siužetas vyko neįprastose tokiems romanams vietovėse – Čekijoje ir Maroke. Jei buvote šiose šalyse, turbūt knygą jums būtų dar smagiau skaityti. Praha ir jos vietos minimos itin dažnai!

Tiesa, pirmuosius knygos skyrius skaičiau gana nuobodžiai, praėjo nemažai laiko, kol kūrinys įtraukė į savo įvykių verpetą. Nors negaliu per daug pykti. Autorė gana smulkiai, su detalėmis, papasakoja apie savo sukurtą pasaulį. Įtariu, kad tos detalės leis dar labiau įsijausti į knygos tęsinius, KURIE, TIK TARP KITKO, į lietuvių kalbą net neišversti. Teks atsisiųsti knygas iš užsienio ir skaityti anglų kalba. Ką padarysi… 

(Ar man tik atrodo, ar ant viršelio pavaizduota mėlynakė mergina? Nes knygose pagrindinė veikėja buvo tamsių akių, kurios minimos ir minimos. O gal viršelis vaizuoją ką nors kitą?)

Tai va. Įspūdis visai neblogas. Nors knygos apimtis nemaža, perskaičiau per kelias dienas. Patiko pakankamai, kad norėčiau perskaityti tęsinius, nors jie, galvoju, bus gana nuspėjami. Ypač tiems, kas skaito nemažai YA fantastinės literatūros.

Kam patinka vaikinai-angelai 😆, arba kas skaitė ir mėgavosi Susan EE knyga „Angelų įsiveržimas“, griebkit ir šią. Tik atsiminkit, kad kitas dalis teks skaityti nebe lietuviškai.