Magisteriumas

Pirmoji ciklo GELEŽINIS IŠBANDYMAS knyga

Kai nusipirkau Holly Black ir Cassandra Clare knygą „Magisteriumas“, prisipažinsiu, net nepažiūrėjau į aprašymą. Tikėjausi, kad tai bus fantastinė, panaši į kitas Cassandra Clare knygas (apie šešėlių medžiotojus), istorija. Šiek tiek prašoviau.

Prašoviau ir su amžiaus grupe, trupučiuką. Galvojau, kad knyga skirta vyresniems paaugliams, o sakyčiau, kad labiau tinkanti auditorija būtų vaikų ir jaunesnių paaugliukų. Nors… Negaliu pasakyti, kad aš pati, būdama 27-erių, visai šia istorija nesimėgavau.

Suprantu, jog PO Hario Poterio, sunku rašyti apie vaikus, kurie mokosi burtų, tam skirtose, magijos mokyklose, kovoja su blogio pasauliu ir t.t., bet neįmanoma galvoje neturėti jokių asociacijų su J. K. Rowling kūriniais apie Hogvartsą ir jo mokinius. 🙂 Na, daugybė detalių sutampa. Ir nenoriu istorijos vadinti nuvalkiota, tačiau… Sakykim, kad ji manęs nenustebino. Atsiprašau, tai yra – NUSTEBINO savo siužeto linija ir herojų panašumais į prieš tai minėtą garsiąją knygų seriją. 🙂 Tiesiog.

BET manęs tai nesustabdė prisirišti prie istorijos veikėjų ir slapčia mėgautis suprantamai bei paprastai parašytu tekstu. 🙂 Nebuvo jokio VAU faktoriaus (kalbu apie save asmeniškai), knygą skaičiau palengva, po kelis skyrius, bet visai nesigailiu savo laiko praleisto su ja rankose.

Ir nėra taip, kad beprotiškai nekantrauju perskaityti likusias ciklo dalis, tačiau tikrai nusipirksiu naujas knygas, kai tik jos pasirodys, be abejo, perskaitysiu.

Turiu nuojautą, kad jauniems mokyklinukams apskritai šis pasakojimas labai patiktų. Veikėjai, jei neklystu, yra 10-11 metų (kaip ir buvo pats Haris Poteris pirmoje dalyje), todėl tėveliai gali visai nesijaudinti dėl netinkamo vaikų amžiui turinio. Man nepasirodė, kad istorija būtų kupina perdėto žiaurumo, o romantikai, pagal veikėjų amžių, ten taip pat dar per anksti.

Aš įvertinau (atkreipkit dėmesį, kad vertinimas galėtų būti kitoks, jei būčiau BENT dešimtmečiu jaunesnė) ♥♥/5.

Kalą visą gyvenimą mokė saugotis magijos, todėl jis iš visų jėgų stengiasi susikirsti per Geležinį išbandymą. Tačiau net ir susimovęs vaikinas kvietimą gauna. Dabar jis privalo mokytis Magisteriume.

Mokyklos požemiuose vaikinas susitinka su gaivalais – nuostabiais ir pavojingais padarais, egzistuojančiais magų pasaulyje nuo pat amžių aušros. Mokosi formuoti žemę, orą, vandenį ir ugnį, priversti juos paklusti. Atranda tai, ko paprastame pasaulyje niekada nebūtų turėjęs progos išvysti. Magisteriumas įdomesnis, nei Kalas galėjo įsivaizduoti. Jis leidžiasi į pavojingus nuotykius, kuriuose bando surasti atsakymus į klausimus apie praeitį, apie kurią taip miglotai pasakodavo tėtis. Nuo kokių pavojų jį bandė apsaugoti tėvas, neleisdamas eiti į mokyklą? Kokios tikrosios Kalo galios ir kokia jo ateitis?