Mano gyvenimas šalia

Kai pasižiūrėjau į Huntely Fitzpatrick knygos aprašymą, o tada goodreads.com įvertinimą, pagalvojau, kad knyga turi per daug gerą reputaciją. :)) Išsigandau, kad bus kaip su „Ela ir Mičas“, kai aš vėl tikėsiuosi labai daug, o gausiu (mano nuomone) banaloką paauglių meilės istoriją. Bet ne, taip nebuvo. Knyga man tikrai patiko.

Kai tik pradėjau skaityti, kilo mintis, kad knyga yra kaip šeštadienio ryto filmas per TV3, kurį labai mielai pasižiūrėčiau prie vėlyvų pusryčių. Graži, net pamokanti istorija, kur netrūksta dramos ir romantikos. Tiesą sakant, būtent toks įspūdis pasiliko ir užvertus paskutinį knygos puslapį.

Nelabai patiko tai, kad skaitydama nejaučiau jokios intrigos „o kas bus toliau?“. Jei pabaigdavau skyrių vakare, galėdavau ramiai nueiti miegoti, be jokių kamuojančių klausimų savo galvoje. O man labiau prie širdies knygos, kurios galvoj sukelia audrą, dėl kurių nemiegu naktimis ir nebūnu patenkinta atspindžiu veidrodyje rytais.

Uždėčiau didelį pliusą dėl sukurtų realistiškų personažų. Ypač dėl pagrindinės veikėjos Samantos motinos portreto. Knygos pabaigoje jai stebuklingai neatsivėrė akys, ji netapo nauju žmogumi, o tiesiog, kaip man pasirodė – susitaikė su situacija tokia, kokia ji buvo.

Tai (be abejonės) viena geresnių tokio tipo knygų, kokias teko skaityti. Galiu drąsiai rekomenduoti.

„Vienintelis dalykas, ko mano mama niekada nesužinojo ir tikrai būtų pasmerkusi, – aš stebėjau Garetus. Nuolat.“

Garetų šeima – tikra Ridų priešingybė. Triukšminga, gausi, netvarkinga ir miela. Iš savo pedantiškai tvarkingų, bet šaltų namų slapta stebėdama kaimynų gyvenimą, septyniolikmetė Samanta Rid suvokia norinti būti viena jų. Kai Džeisas Garetas netikėtai užtinka Samantą ant stogo, gyvenimas pasikeičia, atrodo, visam laikui…

Tačiau merginos mama – griežtoji senatorė Greisė Rid – netikėtai pakliūva į bėdą, ir Samanta susiduria su rimta dilema: kaip apginti tiesą ir nenuvilti mamos.

Tai emocingas pasakojimas apie skirtingose šeimose užaugusių paauglių draugystę, pirmąją meilę, su ja susijusius sunkumus, nesklandumus, nesusipratimus, apie tai, kaip prarandant galima ir atrasti…