Mėnulio kronikos, Sindė

Oficialus aprašymas apačioje

Pirmoji Marissos Meyer Mėnulio kronikų dalis „Sindė“ originaliai pasirodė dar 2012 metų pradžioje. Įdomu, kad lietuviai nusprendė šią knygą išleisti 2017 metais. Per penkerius metus gimė tikrai nemažai jaunimo fantastikos knygų, kodėl Lietuvoje Sindę mes išvydome būtent dabar? 🙂

Pamenu, vos pasirodžius jos originaliam variantui, http://goodreads.com paskyroje ją užsižymėjau kaip norimą perskaityti. Dėl vis naujai pasirodančių knygų gausos, niekaip neprisiruošiau jos užsiskyti, o po beveik penkerių metų ji pati man apie save priminė, kai pastebėjau knygą Lietuvos pardavimo vietų lentynose ir internete.

„Sindė“, kaip tikriausiai supratote, parašyta pagal pasakos „Pelenė“ motyvus. Paralelių skaitydami rastumėte visai nemažai.

Nors esu užkietėjusi YA fantastikos mėgėja, iš pradžių ši knyga man pasirodė šiek tiek „per daug“, tokia makalynė nesąmonių (minčių valdymas, gyventojai mėnulyje, robotai, skraidantys automobiliai). Tačiau perskaičiusi maždaug ketvirtadalį romano, kol apsipratau su visais kiborgais bei androidais, į istoriją visai įsitraukiau ir jau nesinorėjo padėti knygos į šalį. Pabaigą – pirmosios dalies mįslę, kaip dažnai nutinka, gana lengvai nuspėjau.

Romantikos mėgėjus galiu patikint, kad knygoje vystosi ir meilės istorija. Ne bet kokia, o karališka! Na, juk visi skaitėte Pelenę? 🙂

Kūrinys paliečia skurdo, patyčių, nepasitikėjimo savimi temas… Ne veltui, tai yra pasaka paaugliams, kurią jiems ir rekomenduoju perskaityti.

Aš iš šios knygos gavau tai, ko ir tikėjausi. Nepriskirčiau jos prie savo PAČIŲ PAČIŲ MYLIMIAUSIŲ, tačiau visai nenusivyliau. Būtinai įsigysiu ir perskaitysiu likusias tris (!) – Scarlet, Cress, Winter dalis. Tikiuosi lietuviai neuždels ir greitai sulauksime vertimų.

Įvertinau ♥♥♥/5.

Tokia ta mano nuomonė.

Sindė gyvena triukšmingame Naujajame Pekine, čia ji tik antrarūšė pilietė, pamotės ir jos dukterų tarnaitė. Nors merginos kūne yra mechaninių dalių, kurios buvo vienintelė galimybė išgyventi po nelaimingo atsitikimo, jos širdis liko jautri artimųjų nelaimėms, laisvės troškimui, ištikimybei ir meilei.

Kasdienį pamotės engimą ir sunkią darbų naštą sutrikdo netikėtas susitikimas su žaviu princu Kajumi. Įsižiebusi meilė apverčia jos gyvenimą aukštyn kojomis. Bandydama įspėti savo mylimąjį apie jam gresiantį pavojų, mergina įsitraukia į kovą su piktąja Mėnulio karaliene ir patenka į nelaisvę, kurioje paaiškėja neįtikėtina tiesa apie jos gyvenimą…

Pirmoji „Mėnulio kronikų“ dalis „Sindė“ pasakoja apie šešiolikmetę merginą, gyvenančią su pamote ir dviem jos dukterimis. Ji paklusniai vykdo visus jai skirtus darbus ir aprūpina šeimą pinigais. Paprastas kuklios merginos gyvenimas ima keistis, kai ją likimas suveda su Naujojo Pekino miesto princu Kajumi, ant kurio pečių, mirus tėvui, užgriūva atsakomybė už karalystės gerovę ir ateitį. Negana to, paaiškėja, kad Sindė yra ypatinga – ji viena iš nedaugelio likusių Žemės gyventojų, atspari mirtinam virusui, išžudžiusiam didžiąją dalį žmonijos. Ir galbūt ji vienintelė gali išgelbėti visą Žemę nuo mirtino užkrato…