Pelenų miestas

Rašau apie antrąją Mirtinųjų įrankių dalį, o trečioji pas mane atkeliauja iš užsienio, nes Lietuvoje šios knygos jau išparduotos. Skaitysiu anglų kalba. Nežinau ar tai požymis, jog ši knygų serija labai gera ir mylima vietinių skaitytojų, ar tiesiog tiražas buvo pakankamai mažas.

Tiesą sakant, visai keista… Kiek gi jau čia kainuoja atspausdinti vieną kitą papildomą
knygą, kai skaitytojai prašo. Visai keista ir tai, jog tolimesnės Mirtinųjų įrankių dalys net nebuvo išverstos, nors jau leidžiamos naujesnės, panašios tematikos, tos pačios autorės Cassandra Clare (ir Holly Black), knygos. Žodžiu, mane labai nervina, kai nespėju susipirkti visų serijos dalių ir turiu tą pačią istoriją skaityti keliomis kalbomis. O ir lentynose knygos ne taip gražiai sugula. 🙂 Šiaip ar taip, tikiu, kad visas tris knygas dar būtų galima surasti bibliotekose. O jei mėgstate jaunimo fantastiką, tai rekomenduoju.

Antrą dalį pavyko pamilti ne iš karto, pradžia man buvo šiek tiek nuobodoka. Erzino ir tai, kad pagrindiniai veikėjai, kurie tavo galvoje turi likti kartu, kaip pora, per amžius, dabar piešiami kaip brolis ir sesuo. Ir nors ir taip aišku, jog tai nėra tiesa (tikiuosi, kad trečioji dalis viską išaiškina), vistiek nesmagu skaityti sujauktus/netinkamus broliškus santykius, arba dar keistesnius pagrindinės veikėjos santykius su geriausiu draugu. Kažkokia neapsisprendėlė ta Klarė. Kaip gali nežinoti traukia tave fiziškai žmogus, ar ne. O jei žinai, kad netraukia, tai kam, po velniais, su juo miegoti… Man ji šioje knygoje pasirodė tokia _durnelė_, kuri tiesiog plaukia pasroviui. 🙂

Nuo knygos vidurio aš jau visai pasinėriau į prieblandų medžiotojų pasaulį ir paskutinį pasakojimo puslapį užverčiau greičiau, nei pati tikėjausi. Kadangi paaiškėjo, jog niekas nepaaiškėjo, tai buvau priversta ieškoti trečiosios dalies. 🙂

Cassandra Clare sukurtas magiškas pasaulis mane su savo knygomis tikrai įtraukė, turėjau daug smagaus laiko, todėl ir vertinti negalėčiau prastai.

Sakyčiau – 3,5/5.