Popierinė princesė

Pirmoji knygų serijos The Royals dalis

Apie šią knygą sužinojau visai neseniai. Naršiau knyguklubas.lt ir pastebėjau. Perskaičiau aprašymą, jis mane iškart sudomino. Nusipirkau. Perskaičiau irgi labai greitai. Ar manau, kad tai literatūrinis šedevras? Ne. Puiki pramoga atostogaujant? Taip.

Neveltui ant viršelio pūpso 🙂 nemažas įspėjimas, kad knyga skirta skaityti tik nuo 16-os metų. Paauglių porno, juodas. 🙂

Pirma mintis, kai tik įsikibau į istoriją, buvo ta, kad tai Liežuvautojos (Gossip Girl) variantas knygoje. Pasakojimas apie turtingą jaunimą. Atskirti tarp turtuolių ir vargšų, norėjimą pritapti. Pirmą meilę, pirmus kartus, tėvų ir vaikų problemas bei panašiai.  Manau, tiems, kam patiko minėtas tv serialas, patiks ir ši knyga.

Nesu tikra, ar lietuviai planuoja išleisti tęsinius. Man pasirodė, kad knyga pateikta kaip vienos dalies pasakojimas. Bent jau ant viršelio nepastebėjau užuominų į kitą dalį. Bet gal ir klystu.

Šiaip jau, man visai patiko. Perskaičiau per du prisėdimus. Iš karto po to, knygą iš manęs pasiskolino draugė (kuri paprastai skaito rimtesnius kūrinius), sakė, kad ir ją labai užkabino. Per vieną vakarą suvalgė daugiau nei pusę istorijos.

Pabaiga, kuri, kaip spėju, turėjo skaitytojus sukrėsti, manęs nesujaudino. Jaučiu, kad žinau KAS ir KODĖL. 🙂 O jūs? 🙂

Įvertinau ♥♥♥/5.

Iš skurdžių namų ir valstybinių mokyklų į pietinės pakrantės dvarus ir turtingų žmonių bendruomenes patekusi mergina stengiasi būti ištikima sau.

Ela Harper yra ta, kuri išgyvena. Kartu su nenuspėjama mama ji visą gyvenimą kraustėsi iš vieno miesto į kitą vos sudurdama galą su galu ir tikėdamasi, kad vieną dieną vargai baigsis. Po motinos mirties Ela lieka vienui viena.

Viena, kol jos nesuranda Kalamas Karalius. Šis žmogus ištraukia Elą iš skurdo ir atsiveža į savo prabangų dvarą, kur gyvena penki jo sūnūs, ir jie jos nekenčia. Kiekvienas Karaliaus sūnus žavesnis už kitą, tačiau nė vienas nėra toks patrauklus kaip Ridas, vaikinas, kuris pasiryžęs grąžinti Elą į lūšnyną, iš kurio ji atkeliavo.

Ridas jos nenori ir sako, kad Elai tarp Karalių ne vieta.

Galbūt jis teisus.

Turtas. Perteklius. Apgaulė. Elai neteko patirti nieko panašaus, bet jei ji nori išgyventi Karalių rūmuose, turi pradėti pati leisti karališkuosius įsakymus.