Pusiau Laukinis

Sally Green knygos ‘Pusiau blogas’ tęsinį į rankas paėmiau po, lyg ir, pusantrų metų pertraukos.  Kiek prisimenu, skaintant pirmąją knygą, mąsčiau, ar tik nebūsiu jai šiek tiek per didelė mergaitė. Pagrindinis veikėjas buvo dar tik jaunas paauglys, kadangi istorijos pasakotojas buvo jis pats… Na, galvojau, kad tai bus per daug  vaikiškas skaitinys.  Bet pati pabaiga mane visai įtraukė, norėjau sužinoti daugiau.

Antroji dalis ‘Pusiau laukinis’ mane šokiravo. 😆 Ji buvo ŽIAURI tikrąja to žodžio prasme. Tiesiog atviras smurtas, žudynės. Niekada tokios nerekomenduočiau skaityti vaikams. Likau labai nustebusi, galvoju, tai kokiai čia auditorijai tada ji skirta?

Man patinka istorijos kaita. Siužetas (nuo pirmosios knygos vidurio) darosi vis juodesnis, paslaptingesnis, piktesnis… Patinka ir kaip keičiasi pagrindinis istorijos veikėjas Neitanas. Iš jauno nekalto berniuko, į galingą burtininką. Jo paveikslas knygoje nėra toks šviesus, kokio tikėjausi tada, kai šią trilogiją tik pradėjau. Būtų kažkaip per saldu, jei veikėjas (kuris, šiaip jau, nėra piešiamas kaip blogiukas) turėtų vien tik geras sąvybes bei jokių ydų, smagu jame rasti ir juodojo raganiaus bruožų, šaltakraujiškumo.  Autorė lyg ir nepataikauja skaitytojų auditorijai. Gerai.

Kitas mane sugluminęs dalykas. Po vienos perskaitytos ištraukos aš bėgau tikrinti, ar ši knyga nėra pažymėta LGBQ (lesbian, gay, bisexual, questioning) raidelėmis. Tokios žymės neradau. Šiek tiek sutrikau, ką aš čia perskaičiau? Buvo absoliučiai netikėta. 😊 Nenoriu sugadinti intrigos tiems, kas dar tik ruošiasi šią knygą paimti į rankas, bet hmm… Tikiuosi, kad paskutinėje trilogijos dalyje visi veikėjai atras save ir patys žinos ką ir kam jaučia. Prisipažinsiu, kad vien jau dėl to laukiu, kada atsiversiu naująją dalį.

‘Pusiau laukinis’ man buvo gana unikalus skaitinys. Nors knygų apie magus ir raganius yra begalė, tačiau ši istorija turi kažką savito ir traukiančio.

Šių laikų pasaulyje, kur tarp žmonių gyvena dvi konkuruojančios raganių jėgos – baltieji ir juodieji, – septyniolikmetis Neitanas yra atstumtasis. Pagaliau susipažinęs su savo nepagaunamuoju tėvu Marku ir gavęs tris dovanas, patvirtinančias, kad jis jau tikras raganius, Neitanas vis dar privalo bėgti. Nėra nė vienos saugios vietos jam pasislėpti, jis niekuo negali pasitikėti. Svarbiausia Neitano užduotis – išmokti valdyti savo dovaną – keistą, naują galią, kuri gali sunaikinti jį patį.