Ruby Red

Ši knyga mane sudomino savo aprašymu. Kelionės laiku. Vau.

Kartu auga dvi, to paties amžiaus, pusseserės. Viena nuo mažens auklėjama ypatingai, nes paveldėjo geną, kuris leidžia keliauti laiku. Ji mokoma tinkamai elgtis praeityje, ruošiama slaptoms ir paslaptingoms misijoms (apie kurias nežino net šeimos nariai), privalo išmanyti istoriją. Kita panelė auga savo pusseserės šešėlyje, praktiškai nepastebima.

Paaiškėja, kad įvyko klaida. Mergaites sumaišė. Keliavimo laiku geną turi mergina, kuri nė trupučio apie tai nenutuokia, tačiau kolkas negali savo kelionių kontroliuoti. Neprognozuojamu laiku ima ir atsiduria skirtinguose laikmečiuose, taip pat neprognozuojamai sugrįžta ir į dabartį. Kyla sumaištis. Ji visiškai nepasiruošusi, kiti slaptos keliavimo laiku organizacijos nariai nusiteikę priešiškai.

Priešiškai nusiteikęs ir jos partneriu turintis tapti žavus vaikinas, kuris tikėjosi laiku keliauti su šios panelės pussesere. Atrodo, kažkam teks susidraugauti 🙂

Vaiduokliai, minčių skaitymas ir galios jas valdyti, kelionės į praeitį, senos šeimos paslaptys. Šiek tiek romantikos, įtampos… ir viskas kelia įtarimą.

Buvo vietų, kurios vertė net garsu nusijuokti. Tikrai šmaikštus ir magiškas pasakojimas. Nesudėtinga skaityti anglų kalba. (Nors originalas vokiečių k.)

Nors ne viskas man patiko. Nepatiko tai, kad knyga atrodė išskubėta. Nemažai dalykų (veikėjų ir veiksmo) sukišta į vieną nestorą knygelę, tačiau DAUGYBĖ detalių, kurios atrodo svarbios, taip ir lieka nepaaiškintos. Knygos pabaigoje paaiškėja VIENA reikšminga paslaptis, tačiau pasilieka super daug kitų klaustukų. Romantiškos vietos man pasirodė banalokos. Prie veikėjų taip pat nespėjau prisirišti. Aukštas goodreads.com knygos įvertinimas mane nuoširdžiai nustebino.

Noriu tikėti, kad tai, kas man nepatiko, išsispręs knygos tęsiniuose. Jie nėra įtraukti į mano sąrašą ‘kuo greičiau perskaityk’, tačiau, tikriausiai, likusias dvi dalis vis tik nusipirksiu. Tikiuosi lengvų ir greitų skaitinių, kokia buvo pastaroji knyga Ruby Red.