Šešėlis ir kaulas

Aš kažkodėl įsivaizdavau, kad ši knyga dar visai neseniai išversta į lietuvių kalbą. Dabar atsidarau leidyklos ‘Aukso pieva’ puslapį, žiūriu, kad abi serijos dalys (kurios pas mus išleistos) pasirodė 2016 metais. Pasijaučiau labai atsilikus. Ir iš karto pagalvojau, ar ne laikas pasirodyti paskutinei trilogijos daliai? Originalia kalba paskutinė dalis buvo išleista dar 2015. Būtų visai apmaudu, jei taip ir liktų neužbaigta serija. (O visi žinom, kad kartais taip nutinka.)

Knyga man patiko, perskaičiau per… Gal per dieną, ar dvi. 🙂 Įtraukė ir nepaleido. Nors anoks čia žygdarbis, nes ji trumputė – vos 320 puslapių. Aš esu gana lėta, greitesnis skaitytojas galėtų ją laisvai įveikti per vieną vakarą.

Man istorijoje visko kaip ir pakako. Meilė, veiksmas, intrigos, paslaptys. Viena vieta net nustebino su savo siužeto posūkiu, nors įprastai man visai neblogai sekasi matyti ir įvertinti veikėjus. 😀

Dar buvo smagu sutikti tiek daug rusiškos kultūros motyvų, kurie mums vienaip, ar kitaip artimi. Juk tikrai retai amerikiečių YA literatūroje (nors autorė Leigh Bardugo yra kilusi iš Izraelio, užaugo JAV) sutinkame herojus valgančius silkę ir geriančius girą.

LABAI GERA KNYGA PAAUGLIAMS IR VISIEMS PRIJAUČIANTIEMS JAUNIMO LITERATŪRAI.

‘– Aš tavęs labai ilgai laukiau, Alina, – prisipažino jis. – Tu ir aš pakeisime pasaulį. 

Apsuptą priešų, kažkada garsią Ravkos tautą dalija Šešėlio kanjo­nas – neįžengiamos tamsos ruožas, knibždėte knibždantis monstrų, mintančių žmonėmis.

Alina Starkova niekuomet nepasižymėjo ypatingais gabumais. Tačiau kai kanjone užpuolamas jos pulkas ir žiauriai sužeidžiamas geriausias draugas, joje prabunda slypėjusios galios ir išgelbėja bičiulio gyvybę. Šios galios gali padėti išlaisvinti nusiaubtą ir karų niokojamą šalį. Išplėšta iš savo aplinkos ir nugabenta į karališkąjį dvarą, Alina mokoma būti grišų nare – magiškojo elito dalimi, kuriam vadovauja paslaptingasis Darklingas.

Vis dėlto šiame pasaulyje niekas nėra tuo, kuo atrodo esąs. Kai prieš akis dunkso neįžvelgiama tamsa, o visos karalystės likimas priklauso nuo Alinos nepažintos galios, ji turi atskleisti grišų, o sykiu ir savo širdies paslaptis.’