Stalking Jack the Ripper

Autorė Kerri Maniscalco nusigvelbė visiems gerai žinomą Džeko Skerdiko istoriją ir panaudojo ją savo knygai.

Visi žinome, kad Džekas Skerdikas buvo serijinis (XIX amžius) Londono žudikas, kurio aukomis tapdavo prostitutės. Aukos būdavo randamos be dalies savo vidaus organų. Viskas taip meistriškai išmėsinėta, kad daugelis manė, jog žudikas tikriausiai turi medicininį išsilavinimą. Iki šiol taip ir liko neaiškus konkretus asmuo, nes nė vieno žmogaus kaltė nebuvo įrodyta. Džeko Skerdiko niekam nepavyko sugauti nusikaltimo vietoje.

Autorė sukūrė savo išgalvotą Londono serijinio žudiko versiją ir ją smulkiai aprašė. Ji panaudojo žinomus tikrus faktus ir sujungė juos į vieną intriguojantį detektyvinį pasakojimą. Kelios detalės buvo pakeistos, tačiau, kad nesuklaidintų skaitytojų, rašytoja viską tiksliai paaiškino paskutiniuose knygos puslapiuose.

Knyga prasideda pasakojimu apie jauną merginą, kuri slapta (juk moterims nereikia mokytis ir siekti karjeros, joms reikia susirasti vyrą ir rengti popiečio arbatėles), pas savo tėvo brolį mokosi medicinos.

Į dėdės labaratoriją, siekiant ištirti mirties priežastis ir nusikaltimus, skrodimui atvežamos Džeko Skerdiko aukos. „Sumedžioti“ Džeką Skerdiką pasišauna pati mergina (Audrey Rose), jos dėdė, vienas iš jos dėdės studentų (Thomas).

Iš pat pradžių Audrey Rose kyla įtarimas, kad potencialus žudikas gali būti ir jos naujasis draugas, dėdės studentas ir padėjėjas – Thomas. Bėda po vieną nevaikšto, Thomas labai protingas, gražus vaikinas, kuris neslepia savo jausmų ir merginai pradeda asistuoti. Užgimsta abipusė simpatija. Taip norisi patikėti, kad toks žavus vaikinas negali būti šaltakraujišku žudiku! O gal?

Istorija įtempta, romantiška, su daugybe klaustukų. Skaityti vienas malonumas!

Beverčiant knygos puslapius, kurį laiką mėčiausi ties keliais veikėjais, kurie galėtų būti Džeku Skerdiku. Šiek tiek vėliau, nei knygą įpusėjusi, žudiką atspėjau, bet… manau, kad daugelį pabaiga turėtų nustebinti. Jei skaitėte daugybę detektyvų, vadovaujatės ir gerai gaudotės toje knygų rašymo psichologijoje, šitą riešutėlį anksčiau, arba vėliau, įkrimsite, tačiau vistiek skaitysite su pasimėgavimu. 🙂

Mano galva, šiai knygai tikrai nieko netrūksta. Labai rekomenduoju.

Vertinu 4,5/5