Three Dark Crowns

Sakyčiau, gana po netrumpo laiko aš vėl į rankas paėmiau knygą anglų kalba. Po ilgesnės pertraukos man visada būna sunkiau skaityti angliškai, vėl randu nepažįstamų žodžių, vėl nervinuosi, kad praleisiu kažką svarbaus, kas vėliau padarys spragą pasakojamai istorijai… Bet, po kelių skyrių, pasidaro daug lengviau. Staiga niekur nebestringu, sužinau vieną kitą naują išsireiškimą. Noriu tikėti, kad šio to išmokstu.

Nuoširdžiai noriu pasiūlyti skaityti anglų kalba visiems. Niekada neturėsite promblemų dėl į lietuvių kalbą vis dar neišversto laukiamo romano, elektroninėje [bookdepository](http://www.bookdepository.com/) parduotuvėje nereikia mokėti už siuntimą, knygos atkeliauja maždaug per savaitę. Jei jums, kaip ir man, svarbus knygos viršelis – ten galėsite jį pasirinkti (man dažnai patinka Amerikos leidimo viršeliai). Tiek jo išvaizdą, tiek formatą (kietu, arba minkštu viršeliu). Dažnais atvejais galima ir sutaupyti. Galėsite pasižymėti knygą, o kai jai pritaikys nuoldaidą, jus informuos elektroniniu paštu.

Kendare Blake Three Dark Crowns pasakoja apie tris seseris – karalienes, tačiau valdyti šalį teks tik vienai iš jų. Visos seserys, sulaukę tinkamo amžiaus, susirungs. Kiekviena karalienė stengsis nužudyti likusias dvi. Stipriausia sesuo taps vienintele šalies valdove.

Savo stiprybei įrodyti, karalienės telkiasi įgimtas galias. Kiekviena jų, apdovanota skirtingais magiškais sugebėjimais, skirtingose srityse. Natūralistė gali valdyti augalus ir gyvūnus, nuodytoja – atspari nuodams, o trečioji sesuo valdo gamtos stichijas.

Būdamos dar mažos mergytės, sesutės atskiriamos ir išvežamos į skirtingas šeimas, kurios padės atskleisti ir valdyti kiekvienos galias. Sulaukusios 16-tojo gimtadienio, seserys privalo susitikti, surengti savo magišką pasirodymą šalies gyventojams, susitikti su pretendentais į karalienės palydovo postą. Užsitarnauti kuo daugiau žmonių palaikymo. Po surengtos fiestos, kiekviena turi metus, per kuriuos privalo nužudyti likusias dvi seseris, kad gautų karūną…

Istorija pasakojama iš trijų, skirtingų seserų, perspektyvų, todėl pradžioje sunku įsiskaityti. Daug šeimų, daug vardų, daug skirtingų galių… Suprasti kas vyksta šiek tiek keblu. Dar sunkiau yra išsirinkti seserį, kurią norisi palaikyti labiausiai. Nei viena iš jų nėra pateikiama kaip geras, ar blogas personažas. _Iki pat knygos pabaigos taip ir likau sirgdama už kiekvieną jų._

Įdomus dalykas tas, kad visos seserys viena apie kitą žino tik gandus. Dvi seserys, kurios per daug nesusimąsto apie artimus ryšius, ar meilę viena kitai, o tiesiog nori išlikti gyvos – IŠ PIRMO ŽVILGSNIO yra apdovanotos silpniausiomis galiomis. O toji, kuri savo galia sugebėtų vos ne sunaikinti žemės paviršių, nuolat galvoja apie savo mažas sesutes, jas prisimena, nori apsaugoti ir neįsivaizduoja, kad galėtų žudyti.

Kelios knygos vietos mane stebino savo greitu istorijos dėstymu, netikėtais posūkiais, atrodė kažkaip neįtikinama. _Jei nuoširdžiai, tai buvo viena pagrindinė vieta, kur galvojau ‘WTF?! Taip negali būti’. Tik nenoriu apie tai konkrečiau pasakoti, kad nesugadinčiau intrigos tiems, kas šią knygą dar tik skaitys ateityje._

Skaitydama nuolat įsivaizdavau koks puikus tv serialas iš to išeitų. Tiek daug veikėjų ir dramos! Į vieną filmą visa informacija, manau, niekaip nesutilptų, jei kažkas norėtų istoriją pateikti kokybiškai, žinoma, o ne tik pasipelnyti.

Tiesa, iki pabaigos aš tikėjau, jog tai istorija, kuri užsibaigia viena knyga. Pabaigoje stebėjausi, ar išsispręs viskas, kai liko tiek nedaug puslapių. Kai perskaičiau, goodreads.com patikrinau, jog po metų išeis tęsinys. Yra ko laukti!

Ar galėčiau knygą parekomenduoti? Tikrai TAIP. Įvertinčiau 4,5/5.

Tik pats viršelis man nelabai patiko. Labai teplus, krašteliai greitai susidėvejo. Ir taip būna tikrai ne su visomis knygomis, kurias užsisakau minkštais viršeliais. Bet ką padarysi…Gal reikėjo užsisakyti ne US, o UK leidimą.