Pasaulis Po To

Susan Ee knygų serija „Penryn ir laikų pabaiga“ neabejotinai tapo mano viena mėgstamiausių distopinių trilogijų jaunimui. Net jei trečioji, paskutinė, dalis mane nuvils, pirmosios knygos pakankamai geros, kad įspūdis išliktų tikrai geras.

Man čia patinka viskas! 🙂 Ypač, kad knyga kažkuo remiasi, tai yra – apstu biblijinių motyvų. Talentingos rašytojos išgalvota versija apie Dievo pasiuntinius. Smalsu skaityti bei retkarčiais pagalvoti, o kas, jei angelai išties būtų tokie, kokie piešiami šioje istorijoje? Pavojingi, negailestingi, gerai paruošti kariai žudikai, kurie turėtų neabejodami paklusti nurodymams, tačiau savo vidiniame rate nemažiau špolitikuoja, nei paprasti pasaulio žmonės. Hierarchiškai susikirstę ir siekiantys pakovoti dėl vietų po saule 🙂 konkuruojantys. Rezgantys intrigas. Apsimetinėjantys, išnaudojantys, puolę dėl žmonių moterų… Vau, ane? 😀

Kova tarp paprastų žmonių ir angelų, užraustos meilės istorija, daug tikrai charakteringų, vienas nuo kito išsiskiriančių veikėjų – papildomi knygos prieskoniai, kurie prikausto prie knygos.

Tiesa, nuo pat pirmosios dalies, kai pagrindinė veikėja įtarinėja savo bendražygį angelą skaitant mintis, aš galvoju… Ar čia sutapimas, kad ir arkangelas Rafaelis Šventajame Rašte yra laikomas pasiuntiniu, kuris skaito mintis. Galvoju, ar trečioji dalis šią detalę išaiškins, ar tai tik mažytė nereikšminga detalė, į kurią be reikalo atkreipiau dėmesį, o Rafas tokios antgamtiškos galios knygoje neturi. 

Prieš skaitant visas šios trilogijos dalis (arba beskaitant) siūlau pasidomėti žydų mitologija, taip pat, kokią vietą angelai užima krikščionių pasaulyje. Knygos pasidarys šimtą kartų įdomesnės, įgaus visai kitą prasmę.

Šiai knygai dar nedaviau aukščiausio įvertinimo, nes iš pradžių noriu užbaigti visą seriją. BET neabejodama sakau, kad tai (asmeniškai man) viena geriausių distopijų, o aš skaičiau visai nemažai knygų tokia tematika. 🙂

♥♥♥♥/5