Kai dievas buvo triušis

Esu visai džiaugsmingai nusiteikus, kad galiu šiek tiek papasakoti apie savo įspūdžius, skaitant Sarah Winman knygą ‘Kai dievas buvo triušis’. Kainos ir skaitymo malonumo santykis buvo neįtikėtinai geras! 🙂 [2€]

Perskaičiusi knygos aprašymą net nelabai supratau apie ką ji, nežinojau ko galiu tikėtis, tačiau nepameluosiu sakydama, kad pagriebiau dėl gražaus viršelio. Kaip džiaugiuosi, kad viduje taip pat radau be galo gražią ir šiltą istoriją apie brolišką meilę, rimtas paslaptis, tikrą draugystę, laiko tėkmę…

Skaitant, maždaug tiek pat laiko norisi ir juoktis, ir verkti. Nepasakyčiau, kad tai yra visai lengvas ir neįpareigojantis skaitalas. Man prireikė laiko suvokti kiekvieną knygos skyrių.

Istorija prasideda nuo pat pagrindinės veikėjos gimimo, baigiasi jai esant visiškai suaugus. Kartu su ja, gyvenimo tėkmėj, keliauja ir kiti personažai, prie kurių neįmanoma neprisirišti.

Pats kūrinys mane visapusiškai žavėjo būtent tol, kol dievas buvo triušis. Nors skaudžių dalykų netrūko ir mergaitei būnant mažai, tačiau, kai ji suaugo, atrodo, kad viskas pasikeitė į blogą… Pasidarė daugiau niūru, nei linksma. Puikus, mano nuomone, autorės braižas nepakito, bet aš vis vien stipriai pasigedau to naivaus vaikiško mąstymo ir pasaulio suvokimo.

Jeigu augote be brolių ir seserų, knyga privers pagalvoti apie tai, kaip būtų, jei šalia savęs tokius būtumėte turėję. O jei užaugote ne vieni, pradėsite savo santykius lyginti su pagrindiniais veikėjais. Gal net imsite jiems šiek tiek pavyduliauti. 🙂

Smagu, kartu su knyga, pragyventi net kelis laikmečius, prisiminti realius įvykius apie kuriuos tikrai esate girdėję. John Lennon, princesės Dianos mirtys. Bokštų dvynių griūtis Niujorke ir kt.

Be jokių abejonių, Kai dievas buvo triušis man paliko neišdildomą įspūdį. Nieko panašaus nesu skaičiusi. Nupasakojamas lyg ir kasdienis gyvenimas, tačiau rimtos, labai svarbios jo detalės yra atskleidžiamos tokiu… unikaliu (?) būdu. Nors didžiąją dalį laiko knygoje pirmu asmeniu kalba vaikas, tačiau skaityti rekomenduočiau jau suaugusiems žmonėms.

Aš vertinu 4,8/5 (pritrūko tiek mažai kažko…)