Angelų įsiveržimas

Oficialus aprašymas apačioje

Apie šią knygą sužinojau visai neseniai, nežinau kaip ji sugebėjo praslysti pro akis tuo metu, kai buvo išleista, arba bent jau išversta į lietuvių kalbą. Paskaičiusi aprašymą, susidomėjau. Labai džiaugiuosi, kad šiuo metu vis dar galima įsigyti visas tris jos dalis. Iš pradžių nusipirkau tik pirmąją, likusias dvi užsisakysiu iš karto.

Man užkliuvo ne tai, jog angelai knygoje piešiami kaip įsibrovėliai. Juk, kaip ir istorijoje aiškinama – angelai tik Dievo pasiuntiniai/kariai, jie vykdo bet kokius jo įsakymus, net nesuabejoję… vardan misijos, kurios ir patys gali nežinoti, nereiškia, kad iš esmės jie yra blogi. Man paprasčiausiai buvo sunku įsivaizduoti angelus tarp mūsų, tarsi žmogaus pavidalo, bet skraidančius virš miestų, su sparnais… 😀 Šiek tiek užtrukau, kol apsipratau su idėja ir galėjau į pasakojimą visiškai pasinerti.

Nors didžioji knygos dalis man atrodė nuobodoka, trūko veiksmo, į pabaigą jo nė kiek nepasigedau. Jei kitos paauglių knygos galėtų virsti į gražius romantiškus serialus, tai ši laisvai prasimuštų į siaubo filmų rinką. 😀 Mano vaizduotė šėlo – keistuolė nesveika pagrindinės veikėjos motina, visokie padarai siurbiantys gyvybę, bandymai su mažais vaikais – viau. 

Šiaip ar taip, atomazga man tikrai paliko įspūdį, daugybės dalykų nebūčiau galėjusi nuspėti. Nemažai detalių bei veikėjų motyvų liko paslaptyje. Taip ir norisi griebti tęsinį. Super.

Tiesa, istorija šiek tiek remiasi religija. Tai nėra visiškai autorės išgalvoti padarai su sparnais, kuriuos ji pati sukūrė nuo a iki z.

Angelas Gabrielius („Dievo tvirtybė“), Mykolas („nepaprastai galingas“), Rafaelis („Dievas gydo“). Visus šiuos vardus galime sutikti knygoje „Angelų įsiveržimas“. Knyga, drįsčiau teigti, netgi ragina pasigooglinti ką iš tiesų pasakoja mūsų biblija. O papildytas žinių bagažas visada pliusas.

Tiems, kas skaitė Cassandra Clare fantastikos serijas apie šešėlių medžiotojus, tikriausiai jau spėjo pasiaiškinti apie angelus ir nefilimus (puolusių angelų ir žemės moterų vaikus), tad savo žinias gali atsinešti ir į Susan Ee knygas. Nors abi autorės skirtingai piešia savo veikėjų portretus. 

Trumpai tariant, mano nuomonė tokia – ♥♥♥♥/5.

Jau šešios savaitės kaip angelai nusileido į Žemę ir sunaikino šiuolaikinį pasaulį. Išliko tik nedidelė žmonių grupelė. Dieną siaučia gatvių gaujos, o naktį kausto baimė ir prietarai. Angelams pagrobus bejėgę mergaitę, jos septyniolikametė sesuo Penryn pasiryžta viskam. Net sandėriui su priešu.
Rafas – besparnis angelas, kurį po ištisą amžinybę trukusių nesuskaičiuojamų kovų iš beviltiškos padėties išgelbsti alkana paauglė mergaitė. Keliaudami po tamsią ir suniokotą šalį, sunkiomis akimirkomis jie gali atsiremti tik vienas į kitą ir abu rizikuoja viskuo, kas brangiausia, kad išliktų gyvi. Apokaliptinėje šviesoje užgimsta nauji jausmai. Ar jie tikri? Jaudinantis, aistringas ir kupinas stulbinamų netikėtumų pasakojimas nepaliks abejingų skaitytojų.