Lengvai

Tammara Webber knygą ‘Lengvai’ perskaičiau išties lengvai ir greitai. 🙂 Pasakojimas nėra ilgas. Lietuviškame leidime yra 277 puslapiai, didelės raidės. Vienos dienos, arba kelių vakarų skaitinys.

Manau, kad kaip būna ir filmuose, ir daugelyje knygų – istorija gerokai pagražinta, ne visai reali. Kitaip būtų niekuo neypatinga ir nuobodi. Sutilptų į straipsnelį žurnale (o gal buvo toks laikraštis?) ‘Gyvenimiškos istorijos’.

Mergina (Žaklina), neseniai išsiskyrusi su savo vaikinu, viena išeina iš vakarėlio, ruošiasi važiuoti namo. Prie automobilio ją užpuola gerai pažįstamas vaikinas ir ketina išprievartauti, tačiau jį sustabdo kitas vyrukas (Lukas) – mergina išgelbėta. 🙂

Kaip tikriausiai ir atspėjot, romantiški santykiai toliau vystosi tarp Žaklinos ir Luko. Luko portretas piešiamas kaip paslaptingo, labai išvaizdaus jaunuolio, kuris traukia visų merginų dėmesį, yra visų galų meistras ir taip toliau. Žodžiu, tikras šios knygos princas. 🙂

Autorė visos istorijos metu bando kurti intrigą dėl laisvėje esančio, nenubausto, pavojingo prievartautojo studento, tačiau knygoje man jis kažkaip… nekelia jokių emocijų, nežadina ‘o kas bus toliau?’ jausmo.

Kita intrigėlė turėtų būti ir Žaklinos bendravimas su dviem vaikinais vienu metu. Jos gelbėtoju Luku bei paslaptingu ekonomikos studijų konsultantu, su kuriuo mergina susirašinėja elektroniniais laiškais. Man jau po pirmojo laiškų apsikeitimo tapo aišku KAS IR KAIP. Abejoju, kad atsirastų daug skaitytojų, kurie negalėtų išspręsti šio rebuso.

Jokiu būdu negaliu pasakyti, kad knyga neverta dėmesio. Apart mano asmeninių pastebėjimų, kuriuos išsakiau prieš tai, manau, jog iš šio kūrinio tikrai yra ko pasimokyti, kur stabtelti ir pamąstyti.

Sakyčiau, kad tai nėra šedevras, bet ir nenurašau savo laiko praleisto prie šio pasakojimo. Jaunesnei paauglių auditorijai turėtų net labai patikti. Problemėlės dėl mokslų, teisingų ir neteisingų pasirinkimų, santykių su artimaisiais, dozė erotikos…

Įvertinau 3/5.