Kaulų miestas

Nusipirkau dvi Mirtinųjų Įrankių dalis per išpardavimą, praėjusį pavasarį. Abi knygos kainavo po porą eurų! Tiksliai jau neprisiminiau apie ką pasakojimas, tačiau jokių anotacijų net neskaičiau, tikrai kažkur kažką kažkaip buvau apie tai girdėjusi ir pasižymėjusi, kad reikia įsigyti. Ilgai neprisiruošiau į rankas paimti pirmosios dalies, nes… Tiesą sakant, tai man nepatiko viršelis. Atrodė kažkoks „per daug nesąmonių“. :))

Pradėjus skaityti, man pasirodė, kad ir pati istorija yra „per daug nesąmonių“. Labai daug mistinių būtybių…vampyrų, fėjų, padarų su keturiomis rankomis, augančiais iš nugaros sparnais, demonų jėga varomų motociklų ir t.t. Norėjau, kad viskas nebūtų taip painu.

Vėliau prie veikėjų ir pačio kuriamo pasaulio prisitaikiau, tapo lengva skaityti. Istorija įtraukė, nenorėjau knygos padėti į šalį. Nors perskaičiau daugybę jaunimui skirtų fantastinių knygų, nepasakyčiau, kad pabaiga buvo nuspėjama. Priešingai. Nors turiu įtarimą (nuojautą, kuri praktiškai niekada manęs neapgauna), kad tai, dėl ko daugeliui skaitytojų knygos pabaiga gali pasirodyti skaudi, tėra kažkoks nesusipratimas, kurį rašytoja ištaisė kitose dalyse.

Geras dalykas tas, kad knyga man nuoširdžiai patiko. Blogas tas, kad aš turiu tik pirmas dvi istorijos dalis, trečiosios jau niekur neradau pirkti, išparduota. O dar blogiau tai, kad lietuviai taip ir neišleido likusių dalių, pabaigė istoriją (jei neklystu) su trečiąja knyga. Nors neturiu jokių problemų su angliškų knygų skaitymų, tačiau mėgstu savo lentynoje turėti to vieno leidimo seriją, kad derėtų viršeliai. 🙂

Rekomenduoju visiems, kam patinka fantastika skirta vyresniesiems paaugliams. Nerekomenduoju tiems, kam tokios pasakos nepatinka… Jei skaitėt kažką panašaus ir „neprilipo“, neimkit į rankas ir šios 🙂

Tikriausiai, iš mano nuomonės, saviškės susidaryti nepavyko, kad žinotumėt apie ką ši istorija, įdedu oficialų aprašymą:

Kai niujorkietė Klarė Frėj išsirengia į „Pragaro“ klubą, ji nė neįtaria tapsianti žmogžudystės liudininke, juolab kad žudikai bus trys paaugliai, pasipuošę keistomis tatuiruotėmis. Taip Klarė pirmą kartą susitinka su prieblandos medžiotojais – kariais, pasiryžusiais išnaikinti Žemėje demonus, sutramdyti vilkatus ir vampyrus.

Tada ji susipažįsta su žaviu auksaplaukiu Džeiku. Nė parai nepraėjus Klarė įtraukiama į Džeiko pasaulį: dingsta jos motina, o pačią Klarę užpuola demonas. Tačiau kodėl demonus turėtų dominti tokia paprasta mergina kaip Klarė? Ir kaip ji staiga ima regėti tai, ko nemato paprasti mirtingieji?

Prieblandos medžiotojams rūpi tai sužinoti.