Naujokė (Juodasis Magas)

Labai laukiau, kol vėl į rankas paimsiu Trudi Canavan Magų gildijos tęsinį.

Tiesą sakant, tikėjausi daug trumpesnės, labiau banalios 😆 knygos. Nežinau kas tiksliai šią istoriją daro išskirtine (nes sutinkam visus įprastus Young Adult fantastinės literatūros motyvus), bet ji man paliko RIMTO kūrinio įspūdį.

Buvo nuobodokų vietų, kur veiksmas rutuliojasi lėtokai, tačiau vos užvertus knygą, vis tiek niekaip nepaleido smalsumas ir norėjosi kuo greičiau vėl ją atsiversti. Sakyčiau, autorei puikiai pavyko išlaikyti intrigą ir neatskleisti per daug. Užteko vienos kitos smulkmenos, kad susidaryčiau apie veikėjus savo nuomonę ir imčiau spėlioti, tačiau jų buvo nepakankamai, kad tapčiau dėl tų veikėjų tikra ir galėčiau galvą guldyti, kad bus taip, o ne kitaip.

Nors antroji dalis išaiškino nemažai detalių ir įvykių čia nestigo, nemenką kiekį paslapčių bei problemų išspręsti palikta paskutinei knygai. Nekantrauju sužinoti kur padėtas taškas.

Skaitydama negalėjau nuslėpti simpatijos juodajam magui – didžiajam magų gildijos magistrui. ☺️ Nors knygos veikėjai jį piešia kaip klastingą ir negerą, bet autorė kažkaip sugebėjo mane įtikinti, kad jis turi… kaip čia pasakius… didesnę misiją. Jei pasirodys, kad jo vaidmuo iš tiesų buvo piktadario, labai nustebsiu.

Knyga man paliko PUIKŲ įspūdį. Manau, kad tarp kitų jaunimo literatūros knygų, šiai serijai skiriamas tikrai per mažas dėmesys.

Rekomenduoju. Knygoje sprendžiama daugiau socialinių problemų, nei gali pasirodyti pirmojoje dalyje. O visas tas problemas galima puikiai pritaikyti mūsų šiuolaikinėje visuomenėje, realiame pasaulyje.